2011: Jaar van de vleermuizen

Gewone grootoorvleermuis
Gewone grootoorvleermuis

Niet alleen in Nederland maar in heel Europa is 2011 het Jaar van de Vleermuizen. Met een publiekscampagne wil de Zoogdiervereniging aandacht vragen voor deze voor veel mensen onbekende, mysterieuze maar wel beschermde en uiterst nuttige vliegende zoogdieren. Nederland gaat in 2011 vleermuizen ontdekken!

Wat gaan we doen in 2011 voor de vleermuizen?

Hoogtepunten van het ‘Jaar van de Vleermuizen’ worden een zoektocht naar kolonies in juni (het Sunrise survey) en de groots aangepakte ‘Nacht van de Vleermuis’ aan het einde van de zomer. Daarnaast wordt op andere wijzen de kennis over en het enthousiasme voor de vleermuizen vergroot. Zo komt er een tijdelijke webcam, een folder met tips over de vleermuisvriendelijke tuin en een themadag over vleermuizen.

Vleermuiswerkgroep Nederland