Zeldzame Noordse woelmuis in Zuid-Hollands landschap
De Zoogdierwerkgroep van de KNNV afdeling Voorne heeft in het natuurgebied Derryvliet bij Zwartewaal de bijzondere Noordse woelmuis ontdekt. Deze woelmuizensoort komt alleen in enkele delen van Nederland voor.
De Stichting Het Zuid-Hollands Landschap is blij met deze ontwikkeling. Nog maar enkele jaren geleden heeft het Zuid-Hollands Landschap de Derryvliet in beheer gekregen en de natuurbeheerders vinden het dan ook bijzonder dat al zo snel deze zeldzame soort het gebied heeft weten te vinden.

Noordse woelmuizen stellen hoge eisen aan hun omgeving. In ruige rietvegetatie waar niet te veel verstoring plaatsvindt in de buurt van water gedijen Noordse woelmuizen het beste. De Zoogdierwerkgroep heeft enkele jaren geleden ook al onderzoek gedaan in de Derryvliet op het moment dat het in beheer kwam van het Zuid-Hollands Landschap. Toen kwamen er nog geen Noordse woelmuizen voor.
“Ik had er al een beetje op gerekend en was toch aangenaam verrast” vertelt Jan Alewijn Dijkhuizen, KNNV-coördinator van het muizenonderzoek. Overigens is dit niet het enige onderzoek wat de leden van de KNNV afdeling Voorne op het eiland verrichten. Er wordt naar vogels, vlinders, planten, waterbeestjes en vleermuizen gekeken. Regelmatig worden er excursies en onderzoeken gepland waaraan zowel ervaren natuurliefhebbers als geïnteresseerde leken deel kunnen nemen.