Overslaan en naar de inhoud gaan
Zoogdiervereniging logo De Zoogdiervereniging

Main menu

Primair menu

  • Zoogdiersoorten
  • Actueel
    • Nieuws
    • Agenda
  • Wat we doen
    • Bijzondere thema's
    • Monitoring
    • Projecten
    • Cursussen
  • Doe mee
    • Steun ons
    • Tellen
    • Werkgroepen
  • Kennisbank
    • Zoogdier
    • Lutra
    • Alle publicaties
    • FAQ
    • Informatie over vleermuizen
    • Nieuwsbrieven
Inloggen Winkel

Kruimelpad

  1. Home
  2. actueel
  3. nieuws
  4. stagiaires beloond met boommarter martes martes

Stagiaires beloond met boommarter (Martes martes)

02 juli 2008

Ingekorven vleermuis

Eerst in een testgebied op de Veluwezoom waar veel boommarters leven (zie Vis vangt boommarter). Daarna in een gebied bij Ommen en Hardenberg waar het voorkomen van boommarters onzeker was.

Dat laatste is nu verleden tijd. Anja Oude Tijdhof en Madieke Gehem hebben het voorkomen van boommarters in de bossen van het Overijsselse Vechtdal aangetoond en daarmee tevens bewezen dat deze techniek ook in gebieden met een lage dichtheid goede resultaten oplevert.

Het doorzettingsvermogen en het geduld van de stagiaires is tijdens hun stageperiode bij de Zoogdiervereniging VZZ flink op de proef gesteld. Bijna dachten de dames dat het zou blijven bij diverse zangvogels, reeën, eekhoorns, hazen en een egel. Zelfs de steenmarter liet zich tijdens het onderzoek niet lokken. Alleen een andere vertegenwoordiger van de marterfamilie, de das, liet zich fotograferen. Een dag voor de laatste controle hadden ze de hoop al bijna opgegeven, maar toen ze de cameravallen op 13 juni controleerden werd hun geduld dan toch eindelijk beloond. In de nacht van 1 op 2 juni heeft de boommarter van Landgoed Junne zich laten fotograferen.

Een cameraval bestaat uit een fotocamera met op enkele meters voor de lens twee paaltjes met lokstoffen. Als lokstoffen is gekozen voor visolie, marterlokstof, honing en valeriaanolie. Zodra een dier naar de paaltjes toeloopt wordt de camera geactiveerd. De camera neemt vervolgens 3 foto’s met tussenposes van 13 seconden. De cameravallen stonden verspreid over een aantal terreinen van Staatbosbeheer, Natuurmonumenten, Landschap Overijssel en landgoed Junne.

Fotocollage cameravallen

Fotocollage: Met de klok mee, beginnend linksboven: boommarter, das, ree, eekhoorn, vlaamse gaai, haas, egel, vos.

 

Afbeeldingen: Boommarterjong, Bram Achterberg. Fotocollage cameravallen, Zoogdiervereniging VZZ.

(Hierop is de disclaimer van toepassing)

Gerelateerde zoogdiersoorten

Boommarter (bron: Henk van Harskamp)

Boommarter

Lees meer over Boommarter
Zoogdiervereniging Logo

Direct naar

Primair menu

  • Over ons

Adres

Natuurplaza (Mercator III)
Toernooiveld 1
6525 ED Nijmegen

info@zoogdiervereniging.nl 024-7410500

Postadres

Zoogdiervereniging
Postbus 6531
6503 GA Nijmegen

Word lid
  • LinkedIn
  • Facebook
  • Instagram
ANBI Logo

Voet secundair

Primair menu

  • Disclaimer