Overslaan en naar de inhoud gaan
Zoogdiervereniging logo De Zoogdiervereniging

Main menu

Primair menu

  • Zoogdiersoorten
  • Actueel
    • Nieuws
    • Agenda
  • Wat we doen
    • Bijzondere thema's
    • Monitoring
    • Projecten
    • Cursussen
  • Doe mee
    • Steun ons
    • Tellen
    • Werkgroepen
  • Kennisbank
    • Zoogdier
    • Lutra
    • Alle publicaties
    • FAQ
    • Informatie over vleermuizen
    • Nieuwsbrieven
Inloggen Winkel

Kruimelpad

  1. Home
  2. actueel
  3. nieuws
  4. egelmiddag groot succes

Egelmiddag groot succes!

11 mei 2009

In het kader van het Jaar van de Egel organiseerde de Zoogdierverening op zaterdag 9 mei in Utrecht een middag over egels. Deze middag was bedoeld voor natuurgidsen, cursusleiders, medewerkers van natuureducatiecentra, bezoekerscentram, enzovoort. Zij konden zo hun kennis over de egel en het Jaar van de Egel vergroten. Zodat ze op eigen wijze een activiteit kunnen gaan organiseren tijdens het Egelweekend (het derde weekend in september). De activiteiten zullen op www.jaarvandeegel.nl  aangekondigd worden.

De 75 deelnemers uit het hele land kregen een hoogstaand programma voorgeschoteld en gingen naar huis met een map met materiaal voor het organiseren van activiteiten. In de pauze konden de stands van Vivara (die egelhuisjes en egelvoer leveren), de Zoogdiervereniging en van egelopvang (met maquette van een egelvriendelijke tuin) bekeken worden. Ook de dropjes (De echte zachtzoete anijsegeltjes) beschikbaar gesteld door de producent, vielen erg in de smaak.

Op het programma stonden presentaties van Neeltje Huizenga van de Zoogdiervereniging (over de ecologie van de egels), van Anouschka Hof die egelonderzoek doet in Engeland en speciaal was overgekomen, Els Poel-Hellinga (zeer ervaren in de egelopvang) en Marleen Landman van egelopvang Dikke Prik die met haar man vertelde over egels en tuinen.

Maar er was natuurlijk ook de nodige ruimte voor het stellen van vragen en het uitwisselen van ideeen. Daarvan maakte de actieve zaal gretig gebruik en dagvoorzitter Eric van Kaathoven van de Zoogdiervereniging, die zelf een presentatie hield over de campagne Jaar van de Egel, kon aan het eind van de middag dan ook concluderen dat iedereen geïnspireerd naar huis ging.

En ten slotte nog dit: kon u niet op de egelmiddag zijn maar wilt u wel achtergrondinformatie over egels en het Jaar van de Egel om uw eigen activiteit te organiseren tijdens het Egelweekend (18, 19, 20 september), dan kunt u een informatiepakket opvragen bij de Zoogdiervereniging: jaarvandeegel@zoogdiervereniging.nl.
 

Gerelateerde zoogdiersoorten

Egel (© Wesley Overman)

Egel

Lees meer over Egel
Zoogdiervereniging Logo

Direct naar

Primair menu

  • Over ons

Adres

Natuurplaza (Mercator III)
Toernooiveld 1
6525 ED Nijmegen

info@zoogdiervereniging.nl 024-7410500

Postadres

Zoogdiervereniging
Postbus 6531
6503 GA Nijmegen

Word lid
  • LinkedIn
  • Facebook
  • Instagram
ANBI Logo

Voet secundair

Primair menu

  • Disclaimer