Zoogdieratlas Zeeland is uit!

In de reeks Fauna Zeelandica verschijnt deze week het 6e deel. Het gaat over de zoogdieren. Het boek kwam tot stand in nauwe samenwerking tussen de Zoogdierwerkgroep Zeeland en stichting Het Zeeuwse Landschap. Eerder verschenen in deze reeks van stichting Het Zeeuwse Landschap onder meer boeken over dagvlinders, bijen en wespen en, nog maar een paar weken geleden, over kreeften, krabben en garnalen.

De fauna Zeelandica geeft gedetailleerde kaartjes waarop de verspreiding van allerlei dieren die tot de Zeeuwse fauna behoren wordt weergegeven. Het deel over zoogdieren omvat naast bekende soorten als konijn, haas, egel en ree, ook waarnemingen van bijvoorbeeld steenmarter, moeflon en eekhoorn. Ook de zeezoogdieren komen aan bod, met naast de bekende zeehonden en bruinvissen, ook de walrus, de potvis en de blauwe vinvis!


Het eerste exemplaar van de zoogdieratlas “Zoogdieren in Zeeland” is aangeboden aan dijkgraaf Poppelaars van Waterschap Zeeuwse Eilanden. Het waterschap heeft zowel inhoudelijk als financieel een flinke inbreng geleverd aan de totstandkoming van het boek. Zo werden onder meer vele duizenden waarnemingen van zoogdieren verzameld door de muskusrattenvangers.
 

Bekker, J.P. e.a. (red.), 2010. Zoogdieren in Zeeland. Fauna Zeelandica deel 6. Zoogdierwerkgroep Zeeland & Het Zeeuwse Landschap. ISBN 978-94-90592-03-5.

Prijs voor leden Zoogdiervereniging € 17,50 (incl. verzendkosten). Te bestellen door overmaking van dit bedrag naar bankrekeningnummer 51.03.36.167 t.n.v. Het Zeeuwse Landschap, Heinkenszand, onder vermelding van naam, adres, met omschrijving: lid Zoogdiervereniging/Zoogdieren.


De serie Fauna Zeelandica wordt uitgegeven op initiatief van stichting Het Zeeuwse Landschap met het doel om de kennis van de Zeeuwse fauna te vergroten en daarmee een betere bescherming mogelijk te maken.