Wild van de Economie
Vrijdag 1 oktober symposium en boekpresentatie Wild van de Economie. Over zoogdieren als winstgenerator.
27 september 2010
Veel in het wild levende zoogdieren leveren geld op. Over de baten van bronst, burlen en andere beestachtige belevenissen gaat het symposium Economie van het Wild dat op 1 oktober gehouden wordt te Kasteel Daelenbroeck in de buurt van Roermond. Tijdens het symposium wordt het eerste exemplaar van het boek ‘Wild van de Economie’ aangeboden aan gedeputeerde Ger Driessen van de provincie Limburg.
Zoogdieren zijn vaak in beeld als kostenpost, schade door wilde zwijnen of edelherten bijvoorbeeld. Dat de grotere zoogdieren juist ook geld in het laatje brengen is tot nu toe nogal onderbelicht. Toch zijn die economische baten aanzienlijk. Denk aan excursies naar burlende herten, beverburchten of zeehonden in de Waddenzee.
Naast de natuur zelf, kunnen bijvoorbeeld ook de horeca en toeristische sector profijt van hebben van de aanwezigheid van edelherten, wilde zwijnen, zeehonden, otters of bevers. Tijdens het symposium wordt het boek “Wild van de economie” gepresenteerd, dat de economische baten van grotere zoogdieren beschrijft. Triple E heeft dit boek in opdracht van de Zoogdiervereniging geschreven.
Ook andere sprekers gaan op hun eigen terrein in op dit algemene thema. En aan het eind van de dag kunt u op excursie om wilde zwijnen te spotten in De Meinweg. Het is immers het Jaar van het Wild zwijn!
Een uitgebreid programma vindt u via de agenda (rechts op de homepage).
Lees ook het interview dat Zoogdier met Tom Bade had (PDF).