Rombout de Wijs (1951 - 2013)

Op 15 maart is helaas de gepassioneerd onderzoeker en natuurliefhebber Rombout de Wijs overleden.

Zoogdieren hebben altijd een warm bepleiter gevonden in Rombout, zeker de vleermuizen. In 1989 ontdekte hij bovendien de eerste rosse woelmuis op Terschelling. Reeds tijdens zijn jeugdbondsjaren is RomboutĀ begonnen met tellingen van overwinterende vleermuizen in Limburgse groeven en kelders en forten in het Gooi. Tot het laatste moment heeft hij dit voorgezet. Sinds de komst van de batdetector in 1985 heeft hij hiermee veel nachtelijk onderzoek uitgevoerd. Om de vele telefonische verzoeken om informatieĀ enigszins om te leiden heeft hij 15 jaar terug een website over vleermuizen gemaakt, uiteindelijk is dit de voorganger geweest van vleermuis.net. Van 1993-96 was hij werkzaam bij de Zoogdiervereniging. Aan hem is te danken dat er diverse meetnetten van zoogdiertellingen door vrijwilligers zijn opgezet. Vanaf 1996 was hij beheerder van de Natuurdatabank bij Natuurmonumenten. Rombout was een van de initiatiefnemers van Zoogmail.

We wensen zijn vrouw Caroline en kinderen Yorick en Rowan veel sterkte.


Foto: Harvey van Diek