Programma symposium ‘Toegepaste zoogdierenbescherming’
22 oktober 2013
Elke twee jaar organiseren de Zoogdierenwerkgroep van het Vlaamse Natuurpunt en de Zoogdiervereniging een zoogdiersymposium. Dit jaar is Natuurpunt aan de beurt en vindt het symposium op zaterdag 9 november plaats in Antwerpen. Het thema is ‘Toegepaste zoogdierenbescherming’.
Programma
Het programma is inmiddels compleet, zie hieronder.
09.00 onthaal
09.25 verwelkoming
09.30 Ontsnipperen: samenwerken is steeds de beste aanpak. - Luc Janssens (LNE)
10.05 Over herstel en overlast. - Jim Casaer (INBO) en Gert Van Hoydonck (ANB)
10.50 pauze
11.10 Mini-reservaten voor zoogdieren. - Dirk Criel (Zoogdierenwerkgroep Natuurpunt)
11.45 Vleermuiskasten: kansen en risico's voor vleermuizenbescherming. - Erik Korsten (VLEN)
12.20 middagmaal
13.35 Functie bepaalt ontwerp. De eisen die dieren aan faunavoorzieningen bij wegen stellen. - Dennis Wansink (Bureau Waardenburg)
14.10 Weg met barricades voor de vleermuis. - Marcel Schillemans (Zoogdiervereniging)
14.45 pauze
15.05 Bescherming van zoogdieren in het cultuurlandschap. - Luc Crevecoeur (LIKONA)
15.35 De bruinvis in Belgische wateren: veel lawaai voor niets? - Jan Haelters (BMM)
16.10 afsluiten
Aanmelden
Meer informatie over de locatie, kosten en het aanmelden staat op de site van de Zoogdierenwerkgroep van Natuurpunt: http://www.zoogdierenwerkgroep.be/node/438
Een blik op de zaal tijdens het symposium in 2011 in Leiden, toen de VLEN-dag in het teken stond van het gezamenlijke symposium (Foto: Erik Korsten).