Overslaan en naar de inhoud gaan
Zoogdiervereniging logo De Zoogdiervereniging

Main menu

Primair menu

  • Zoogdiersoorten
  • Actueel
    • Nieuws
    • Agenda
  • Wat we doen
    • Bijzondere thema's
    • Monitoring
    • Projecten
    • Cursussen
  • Doe mee
    • Steun ons
    • Tellen
    • Werkgroepen
  • Kennisbank
    • Zoogdier
    • Lutra
    • Alle publicaties
    • FAQ
    • Informatie over vleermuizen
    • Nieuwsbrieven
Inloggen Winkel

Kruimelpad

  1. Home
  2. actueel
  3. nieuws
  4. beverkalender augustus bevers op pad

Beverkalender augustus: bevers op pad

17 augustus 2012

17 augustus

De jonge bevers zijn in augustus inmiddels zo oud dat ze steeds verder van de burcht of het hol waar ze geboren zijn wegzwemmen. Aanvankelijk bleven ze nog angstvallig in de directe omgeving van de geboorteplek. Gaandeweg deze maand blijven ze steeds korter bij de burcht hangen en zwemmen honderden meters weg om hun voedsel bij elkaar te scharrelen.

Bij het onderzoek aan de bevers in de Biesbosch valt het op dat in de zomer omstreeks middernacht bevers bij een territoriumgrens aanwezig zijn. Bevers markeren deze grens door middel van geurmerken. In het donker is dat goed te merken vanwege de sterke geur die de verse geurmerken verspreiden. De eerste uren zijn geurmerken vanaf enkele tientallen meters te ruiken. Het gebruik van een zaklamp levert dan vaak een glimp van een bever op.

Bevers zijn vooral 's nachts actief en hun actieve periode verloopt in een vast patroon. Omdat het in de zomer 's avonds langer licht is zijn ze regelmatig goed te zien in de laatste paar uren daglicht. Als ze in de avond actief worden is de maag doorgaans leeg en ze gaan dan druk bezig om die maag te vullen. Een volwassen bever moet per dag ongeveer een kilo eten. Zodra de maag vol is hebben de bevers tijd voor andere zaken, zoals; opbouwen van de burcht, vachtverzorging, sociale contacten en territoriumafbakening.

Foto: Maaike Plomp  

Gerelateerde zoogdiersoorten

Bever (© Maaike Plomp)

Bever

Lees meer over Bever
Zoogdiervereniging Logo

Direct naar

Primair menu

  • Over ons

Adres

Natuurplaza (Mercator III)
Toernooiveld 1
6525 ED Nijmegen

info@zoogdiervereniging.nl 024-7410500

Postadres

Zoogdiervereniging
Postbus 6531
6503 GA Nijmegen

Word lid
  • LinkedIn
  • Facebook
  • Instagram
ANBI Logo

Voet secundair

Primair menu

  • Disclaimer