Wolvenwelpen gezien op de Midden-Veluwe

Er zijn twee wolvenwelpen gezien op de Midden-Veluwe. Dit blijkt uit een waarneming die binnen is gekomen bij het Wolvenmeldpunt. Het is nog onbekend welke wolven de ouders zijn. 

Eerder werd een wolvenwelp op de Noord-Veluwe waargenomen. Vanwege de huidige locatie op de Midden-Veluwe is het waarschijnlijk dat er een tweede Nederlandse wolvenroedel is.

Oproep Zoogdiervereniging en terreinbeherende organisaties 

De Zoogdiervereniging en terreinbeherende organisaties roepen op om de toegangsregels van de gebieden op te volgen om de verstoring van deze en andere jonge dieren te minimaliseren. In de eerste maanden zijn de wolvenwelpen namelijk erg verstoringsgevoelig. Ook kan de aanwezigheid van mensen ertoe leiden dat de ouderdieren niet de welpen durven te benaderen en ze daardoor onbeschermd zijn voor vossen of wilde zwijnen. 

Waarnemingen insturen 

Mocht u een wolf waarnemen, houd dan gepaste afstand en maak een foto en of video. Dit beeld kunt u insturen bij het Wolvenmeldpunt via https://www.wolveninnederland.nl/wolf-gezien. Zo helpt u het onderzoek naar de wolven. 

Publicatiedatum: 28 juni 2022

Auteurs: Provincie Gelderland, BIJ12, Zoogdiervereniging