Wolf doodgereden op N224 nabij Ede

Op de provinciale weg N224 nabij Ede is zaterdagochtend een wolf doodgereden. Het gaat om een wolvin, in goede conditie. Verder onderzoek moet meer duidelijkheid brengen over de identiteit. Het betreft mogelijk de wolvin die al langere tijd in dit gebied verblijft. 

De wolvin is omstreeks 11:30 uur aangereden door een auto op de provinciale weg. De faunabeheerder van gemeente Ede en een boswachter van Natuurmonumenten waren als eerste ter plaatse en bevestigen dat het inderdaad om een wolf gaat. Het dier is tijdelijk overgebracht naar een beheerkantoor van Natuurmonumenten. 

Autopsie

De wolvin gaat naar Utrecht, waar de Dutch Wildlife Health Center van Universiteit Utrecht sectie verricht en veterinair onderzoek doet. Wageningen Environmental Research heeft onderzoek gedaan op de plek waar het dier is gevonden.

Image
Wolf aangereden op N224 bij Ede
Wolf aangereden op N224 bij Ede
Publicatiedatum: 06 maart 2021