
Snel actie voor ernstig bedreigde soorten
20 december 2011Er moet snel actie worden ondernomen voor de eikelmuis en enkele andere ernstig bedreigde soorten, voor ze definitief uit Nederland zijn verdwenen.
Er moet snel actie worden ondernomen voor de eikelmuis en enkele andere ernstig bedreigde soorten, voor ze definitief uit Nederland zijn verdwenen.
Verbaasde automobilisten in Duiven zagen vorig weekend waarschijnlijk de eerste wolf in Nederland.
In ons omringende landen gaat het goed met de wolf. Het aantal roedels neemt toe en hij komt op meer plaatsen voor. Zijn ze nu ook snel in Nederland?
Volgens Duitse en Tsjechische wetenschappers oriënteren vossen zich bij de jacht op muizen op het aardmagnetisch veld.
De live beelden vanuit een vossenburcht in de Oostvaardersplassen worden heel veel bekeken door een enthousiaste schare volgers.
Binnen twee weken zijn op twee zeer verschillende locaties zwarte zeehondenpups gevonden van de grijze zeehond: op 8 februari bij Velsen en op 21 februari op Schiermonnikoog.
Uit een publicatie in het wetenschappelijke tijdschrift Lutra blijkt dat wat eeuwenlang als de noordkaper van Blakenberge bekend stond, geen noordkaper is maar een bultrug. Hoe zit dat?
Lutra bericht over de bijzondere vondst van de resten van een orka bij kasteel van Brederode te Velsen. Dit is de eerste vondst van deze soort in Nederland.