Standpunt van de Zoogdiervereniging; hoe voorkomen we overlast van bevers

18 oktober 2016

De bever hoort thuis in ons land, ook al leidt hun gedrag soms tot problemen. De Zoogdiervereniging heeft daarom een standpunt gepubliceerd over hoe, door gericht beheer, overlast kan worden voorkomen. 

De bever hoort thuis in het waterrijke Nederland, speelt als sleutelsoort een belangrijke rol in de ecologie en heeft daardoor een positieve invloed op de biodiversiteit. Bevers kunnen wel vanwege hun gedrag problemen veroorzaken. Die problemen zijn meestal op te lossen via gerichte, vaak relatief eenvoudige, maatregelen. Alleen als in alle redelijkheid geen bevredigende oplossing mogelijk is, kan het verwijderen van bevers worden overwogen. Lees hier het uitgebreide standpunt van de Zoogdiervereniging.

Foto: Maaike Plomp, 'Bever in de Biesbosch'

Publicatiedatum: 18 oktober 2016