

Vossen ook op onverwachte plaatsen
15 november 2016De vos wordt in Nederland soms op heel onverwachtse locaties waargenomen. Help mee om het verspreidingsgebied van de vos beter in beeld te krijgen en geef je waarnemingen door.
De vos wordt in Nederland soms op heel onverwachtse locaties waargenomen. Help mee om het verspreidingsgebied van de vos beter in beeld te krijgen en geef je waarnemingen door.
Afgelopen jaar stak in Nederland een nieuw konijnenvirus de kop op. De Zoogdiervereniging wil weten hoe het met de populatie gesteld is. Je kunt meehelpen door je waarnemingen aan ons door te geven. Doe dus mee!
Het gaat goed met de Das in ons land. Dat is in elk geval de voorzichtige conclusie van de Zoogdiervereniging en Das&Boom na de afsluiting van het Jaar van de Das.
De verbazing was erg groot toen in januari 2016 een waarneming werd ingevoerd van een otter zwemmend in een Groningse stadsgracht. Het bleek daadwerkelijk om een wilde otter te gaan.
In februari 2016 werd bij DWHC een vierde vos uit een zelfde gebied in Gelderland gemeld. Het dier is door DWHC opgehaald voor onderzoek naar de doodsoorzaak.
Tussen februari en mei ligt de piek van het voortplantingsseizoen van hazen. In deze periode worden vaak grote groepen 'rammelende' hazen gezien, regelmatig 10-30 en soms tot wel 75.
De wolf die die het voorjaar van 2015 door Drenthe en Groningen wandelde en op 15 april werd aangereden in Duitsland komt terug naar Nederland.
Uit onderzoek door het DWHC is bekend geworden dat het nieuwe virustype RHD2 ook bij wilde konijnen is aangetroffen.