Resultaten muizenkamp atlas Gelderland

8 september 2011

Het muizenkamp werd afgelopen weekend georganiseerd om gegevens te verzamelen voor de Gelderse Zoogdieratlas. Tussen Apeldoorn en Deventer in terreinen van Geldersch Landschap werd gevangen met behulp van longworth life-traps (vallen waarin muizen levend worden gevangen en weer worden losgelaten).

Resultaten
Er werden in totaal 19 muizen gevangen verdeeld over maar liefst zes soorten. Hoogtepunt was de vangst van een waterspitsmuis! Verder vingen we de volgende soorten: rosse woelmuis, aardmuis, veldmuis, huisspitsmuis en bosspitsmuis. Opvallend genoeg werd er geen enkele bosmuis gevangen.

Met dank aan alle aanwezigen, het was een geslaagd weekend met leuke vangsten!

Omroep Gelderland is een avond mee geweest en zond een tv item en radio interview uit.
Deze zijn te beluisteren via:
 

TV Gelderland nieuwsitem
uitgezonden in het nieuws op zaterdagavond

Omroep Gelderland radio interview
scroll in de rechtermarge naar 08.00-09.00 uur op 2 september. vanaf 39:00 min


In het fotoalbum op de website van de zoogdieratlas zijn foto's te bekijken van het kamp.

Foto: Waterspitsmuis in vangzak, Janske Blijleven

Publicatiedatum: 08 september 2011