Tentoonstelling ‘De egel het hele jaar rond’

5 maart 2009

Marleen Janssen (journalist, schrijver, columniste Libelle) opent op 6 maart de tentoonstelling ‘De egel het hele jaar rond’ in Boerderij Zorgvrij, in het recreatieschap Spaarnwoude. De tentoonstelling duurt tot 30 september.

De Zoogdiervereniging heeft 2009 uitgeroepen tot het jaar van de egel. Hiermee wil de vereniging de egel onder de aandacht brengen bij het grote publiek. Dit gaf bij de educatieve medewerkers aanleiding tot een maken van een tentoonstelling over dit bijzondere zoogdier.

 

De tentoonstelling “De egel het hele jaar rond” beschrijft het leven van de egel vanaf de geboorte. Wist u dat de stekels van een egel verborgen liggen in de huid bij de geboorte? Of dat u een egel nooit melk moet geven als hij rondsnuffelt in de tuin? Weet u wat een herfstwezen is? Of hoeveel maanden een egel winterslaap houdt? Ook voor kinderen zijn er leuke activiteiten in de tentoonstelling. Voel of de egel in zijn winternest aanwezig is. En ervaar hoe het is om in een egelwinterwoonhuis te zitten. Kortom een leuke tentoonstelling voor jong en oud.

Dit jaar staan veel van de activiteiten op Zorgvrij in het teken van de egel (www.spaarnwoude.nl) met o.a:

Woensdagmiddagen: Knutselen

Lessen voor groep 5 en 6 van de basisschool in april (www.nmewijzer.nl):
- Egel kleien met stekels van stro
- Lesbrief tentoonstelling
- Maquette egelvriendelijke tuin

Meivakantie:
- Spiegel decoreren met egels van rubber

Zomervakantie:
- Egel memoknijper van rubber
- Egel kleien met stro
- Speurtocht voor kleuters in het egelbos
- Egeltekenwedstrijd

Derde weekend september:
- Speurtocht voor kleuters in het egelbos
- Landelijke egeltelweekend
- Knutselen

Boerderij Zorgvrij ligt in het recreatieschap Spaarnwoude, Genieweg 50 in Velsen-Zuid, 023 – 5202828, zie ook www.recreatienoordholland.nl

Informatieboerderij zorgvrij
Genieweg 50
1981 LN Velsen-Zuid
open van di t/m zo van 10:00- 17:00 uur
ma gesloten, behalve in de schoolvakanties van de regio noord

 

Publicatiedatum: 05 maart 2009