Professionele opleiding in wolvendossier voorjaar 2022

01 april 2022 tot 08 april 2022
Bennekom, Duitsland en Wageningen
€950 ex btw cursus + €250 excl btw voor logies in Duitsland

Wolven zijn terug in Nederland en het ligt in de lijn der verwachtingen dat het aantal wolven in Nederland toeneemt. Vanuit verschillende invalshoeken in de samenleving levert dit vragen op. Deze vragen komen terecht bij verschillende organisaties en professionals die nog niet eerder te maken hebben gehad met dit ecologisch, juridisch en maatschappelijk uitdagend dossier. 

Vanuit het Wolvenmeldpunt van de Zoogdiervereniging hebben wij de mogelijkheid om deze professionals op te leiden. Deze opleiding is qua inhoud breed opgezet en biedt jou als professional kennis en veldervaring om verder aan de slag te gaan met het veelzijdige wolvendossier.

 

Onderwerpen

Aan bod komt:

  • Theorie over sporen en de relatie met de morfologie van wolven (Dick Klees; Studio Wolverine)
  • Ecologie van wolven, inclusief gedragsbiologie en analyse waarom wolven daar opdoken waar ze kwamen (Dick Klees; Studio Wolverine)
  • Wetgeving en beleid in Nederland (Glenn Lelieveld; Zoogdiervereniging)
  • Het documenteren en valideren van directe en indirecte sporen (Glenn Lelieveld; Zoogdiervereniging)
  • Het bemonsteren van indirecte sporen zodat DNA-analyse mogelijk is.(Wolfskompetenzzentrum Iden; Sachsen-Anhalt & Arjen de Groot & Hugh Jansman; Wageningen Environmental Research)
  • Preventieve maatregelen in de praktijk (Wolfskompetenzzentrum Iden; Sachsen-Anhalt)
  • Het leren snijden in prooidieren om de doodsoorzaak vast te stellen (Arjen de Groot & Hugh Jansman; Wageningen Environmental Research)
  • Omgaan met verschillende ethische perspectieven met betrekking tot de wolf (Martin Drenthen; Radboud Universiteit)
  • Omgaan met de dynamiek van gesprekken tussen andersdenkenden rondom de wolf (Noëlle Aarts; Radboud Universiteit)

Opzet

De opzet van de opleiding is als volgt:
- 1 theoriedag in midden-Nederland op 1 april 2022.
- 4 praktijkdagen in Sachsen-Anhalt op 5 t/m 8 april 2022.
- 1 dagdeel DNA-monster-workshop en 1 dagdeel ethische en sociale aspecten; in Wageningen op nader te bepalen datum.

Het adres waar we in Sachsen-Anhalt verblijven is La Porte Hotel und Restaurant, Im Wald 3, 39517 Bertingen.

Doelgroep

Allen die betrokken zijn of kunnen zijn bij de terugkeer van de wolf naar Nederland, zoals

  • ambtenaren van gemeenten, provincies, Rijksoverheid bij afdelingen op het gebied van natuurbeleid, handhaving en buitenterreinen.
  • terreinbeheerders
  • faunabeheerders
  • faunaschade specialisten
  • onderzoekers
  • natuurbeschermers
  • vrijwilligers van het Wolvenmeldpunt

Kosten

De opleidingskosten bedragen €950 ex btw. Bij onze praktijkdagen in Sachsen-Anhalt hebben we slaapplekken en volpension geregeld in het pension vanwaar we opereren, dit kost €250 excl btw per persoon voor de drie nachten en maaltijden. Reiskosten en extra drankjes in Duitsland zijn niet inbegrepen.

Aanmelden

U kunt u via onderstaande formulier aanmelden. Indien er meer aanmeldingen zijn dan beschikbare plekken, dan werken wij op volgorde van binnenkomst, plaatsen wij de mensen die nog niet mee kunnen doen op de wachtlijst en houden wij deze mensen op de hoogte van nieuwe mogelijkheden om deze opleiding te volgen.